RiPS hakee valmennuskoordinaattoria

29.5.2023

Riihimäen Palloseura on vuonna 1928 perustettu noin 600 pelaajan jalkapalloseura. Haemme valmennuskoordinaattoria, jonka pääasiallisena tehtävänä on:

  • Vastata 8v8-ikäluokkien valmennuksen suunnittelusta ja toteutuksesta yhdessä kunkin ikäluokan vastuuvalmentajan ja valmennustiimin kanssa
  • Osallistua joukkueiden ja seuran tapahtumiin 
  • Yhden 8v8-joukkueen vastuuvalmentajana toimiminen

Edellytämme:

  • Intohimoa jalkapallon parissa toimimiseen ja vapaaehtoisten toimijoiden tukemiseen

Asiat, jota katsomme eduksesi:

  • Joustavuus ja yhteistyökyky
  • Kokemus jalkapallon parissa toimimisesta
  • Erinomaiset vuorovaikutustaidot 
  • Soveltuva koulutustausta esim. liikunta- tai kasvatusalan koulutus

Tarjoamme: 

  • Paikan kehittää junnufutista yhdessä valmennuskoordinaattorin, toiminnanjohtajan ja vapaaehtoisten valmentajien kanssa 
  • Koulutuspolun Palloliiton koulutuksissa

Tehtävä on lähtökohtaisesti päätoiminen, mutta keskustelemme myös mielellämme valmentamisesta oman toimen ohella. Työ alkaa sopimuksen mukaan. Toimi pian, sillä täytämme paikan heti sopivan henkilön löydyttyä. Noudatamme Urheilujärjestöjä koskevaa työehtosopimusta.

Hae tehtävään viimeistään 14.6. lähettämällä vapaamuotoinen työhakemus palkkatoiveineen sähköpostilla osoitteeseen lauri.salovaara@riihimaenpalloseura.fi. Tehtävään valitun tulee esittää rikosrekisterilain (770/1993) 6§:n mukainen lasten kanssa työskenteleviltä vaadittava rikostaustaote. Lisätietoja tehtävästä antaa tiistaisin ja torstaisin klo 12–15 toiminnanjohtaja Lauri Salovaara, p. 0452130880.