Seuran päättäjäiset 9.10.2019

Pelikauden 2019 palkitsemis- ja päättäjäistilaisuus vietettiin aiemmista vuosista poiketen upouudella Cocks Areenalla. Tilaisuuden juontajana toimi tuttuun tapaan Kimmo Viitanen ja palkintoja olivat jakamassa seuran puheenjohtaja Anssi Kemppi sekä seurakoordinaattori Otso Lepomäki. Palloseura palkitsi seuraavat pelaajat.

 

Vuoden miespelaaja: Miikka Santamäki (Edustusjoukkue)

Vuoden yllättäjä: Mehmet Gökcil (Edustusjoukkue)

Vuoden poikapelaaja: Kimi Duong (A-juniorit)

Vuoden tyttöpelaaja: Juliana Kaikkonen (T2005)

Vuoden poikajuniori: Ossi Niemi (P2008)

Vuoden tyttöjuniori: Aino-Emilia Korpisaari (T2008)

Riihimäen Palloseura ry:n hallituksen erikoismaininta: Veera Grönqvist (P2004)

 

Vuoden RiPSiläinen: Laura Nikkarila

Vuoden valmentaja: Timo Vanninen (P2009)

Vuoden joukkueenjohtaja: Henri Aalto (P2010)

Vuoden huoltaja: Mikko Ritakallio

Vuoden RiPSPECT-teko: Sami Anttila, kakkosjoukkueen sarjanousu ja toiminnan kehittäminen.

Vuoden joukkue: RiPS T2007-2008

OP-Etelä Häme Nappulaliigan aktiivisimmat pelinohjaajat: Joel Ahola, Altti Västilä, Jasper Rissanen

Sarjapelien aktiivisimmat pelinohjaajat: Nooa Isoaho, Juuso Mäkelä

Lisäksi seuramme palkitsi mitaleilla 10-vuotisjuhlaansa viettävät RiPS Kevarit.

 

 

Tsemppari-palkinnot

RiPS /2: Sami Nieminen, Juho Tuovinen

A-juniorit: Onni Larkovuo

B-juniorit: Rasmus Karlsson

P2004: Konsta Kinnunen

P2005: Aleksi Brandt, Juho Huhtala

P2006: Arttu Jumppainen, Onni Kuusisto, Jeremias Ollilainen

P2007: Samir Bensaid, Elias Riihelä, Leo Silen, Nuutti Ylätalo

P2008: Alvar Holopainen, Jooa Järvinen, Samuel Lindholm, Ville Vuorinen

P2009: Uuno Julkunen, Aabraham Makaroff, Veeti Martikainen, Lukas Rommel

P2010: Tuomas Kiviharju, Onni Liimatta, Arvi Vähämaa

P2011: Konsta Hakonen, Kristian Kerko, Veikka Meronen, Roni Niittymäki, Aaron Suomalainen, Johannes Tuominen

P2012: Veeti Löfman, Lauri Meronen, Valto Mild, Tiitus Ranki

T2005-2006: Anna Okkolin, Emmi Olli, Unna Tiira

T2007-2008: Emmaliina Kaasalainen, Haidi Tran, Jonna Utterström

T2009-2010: Venla Liljegren, Nea Linden

T2011-2012: Mette Pulli

 

Lisäksi seura on painattanut kunniakirjat aloittavalle P2013-ikäluokalla aiempien vuosien tapaan.