Seuralegenda Ari Matinlassi jättää RIPS:n

22.5.2020

Riihimäen Palloseuraa ja koko riihimäkeläistä futisyhteisöä viimeisten vuosien aikana eri rooleissa tukenut Ari Matinlassi on ilmoittanut eroavansa Riihimäen Palloseuran hallituksesta paikkakunnalta muuton vuoksi. 

Huippupelaajana ja -valmentajana koko maassa arvostusta saanut Ari on kehittänyt Riihimäen Palloseuran toimintaa valmennuskouluttajana, oto-pohjaisena urheilutoimenjohtajana ja toiminnanjohtajana sekä seuran hallituksen jäsenenä.

Hallitus kokoontui seuran toimistolle viettämään uuteen elämänvaiheeseen suuntaavan Arin läksiäisiä ja antoi hänelle muistoksi seuran upouuden pelipaidan numerolla 1, joka totisesti kuvastaa Ari Matinlassin korvaamatonta tukea seuramme kehittämiseen.

Kiitos Ari kaikesta ja antoisia eläkepäiviä! #RiPSPECT!

Riihimäen Palloseura ry