Lauri Salovaara RiPSin uudeksi seurakoordinaattoriksi

11.3.2022

Seurakoordinaattorina aloittava Lauri Salovaara, 27, työskentelee monipuolisesti seuran hallinnollisten tehtävien parissa. Maaliskuun alussa tehtävässään aloittanut Salovaara liittyy mukaan seuran suunnitelmalliseen kehittämistyöhön. 

- Hienoa päästä työskentelemään Riihimäen Palloseurassa. Tavoitteenani on tukea kaikkia seuran toimijoita ja mahdollistaa hymyily ja hikoilu seuran väreissä. Yhteistyössä on voimaa! Eihän pallon perässä juoksemista parempaa olekaan, Salovaara hekumoi.  

Salovaara on koulutukseltaan liikuntatieteiden maisteri ja hän tuo seuraan vankkaa liikunta-alan asiantuntijuutta ja näkemystä. 

Myös seuran puheenjohtaja Mikko Suomalainen on tyytyväinen. 

- Mahtavaa, että saimme Laurin joukkoomme vastaamaan seuran tarpeisiin.   

Salovaara on tavattavissa seuran Palstakadun toimistolla. Toimiston viikoittain vaihtuvat aukioloajat voi tarkistaa seuran nettisivuilta. 

Tervetuloa Lauri! 

Riihimäen Palloseura kiittää myös seurasihteerin tehtävistä uusiin haasteisiin siirtyvää Bianca Hösliä ja toivottaa menestystä tulevaan. 


Yhteystiedot: 

Lauri Salovaara | lauri.salovaara@riihimaenpalloseura.fi | 045 213 0880